360edu

Yaz Okulu Danışmanlığı

Yaz Okulu

Yaz Okulu Danışmanlığı

Söz konusu yaz okulları olduğunda seçenek çoktur. Yaz okulu programları en az iki hafta, en fazla iki ay sürecek şekilde düzenlenebilir. Öğrenciler bu programlar aracılığıyla dil becerilerini geliştirmeyi, akademik çalışmalara yönelmeyi ya da yalnızca eğlenmeyi hedefleyebilirler. Dolayısıyla yaz okulu tercihlerinde öğrencinin ihtiyaçlarına en uygun deneyimi sağlayacak programı tespit etmek çok önemlidir. 360edu olarak, öğrencilerin yaz okulu rotalarını ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiriyoruz.

 

Akademik

Üniversiteler, lise ve üniversite seviyesindeki öğrencilerin akademik dersler alabileceği yaz okulu programları düzenlerler. Öğrenciler bu programlar sayesinde ilgi duydukları akademik alanlarda kendilerini geliştirebilir, yurt dışında araştırma deneyimi edinebilir ve yabancı üniversitelerin kampüs ortamlarını tanıyabilirler. Üniversite başvurularında kredi olarak saydırılabilecek dersler almak da mümkündür.

Dil

Yaz okulu denildiğinde belki de ilk olarak dil programları akla gelir. İngiltere, Kanada, Amerika, İrlanda ve Malta gibi ülkelerin yoğunluklu olarak tercih edildiği dil okulu kategorisinde, genel İngilizce, IELTS/TOEFL, iş İngilizcesi ve akademik yazım teknikleri gibi dersler almak mümkündür.

Immersion Programları

İlkokul ya da lise eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsanız, yaz tatilinde bir immersion programına katılarak, okumak istediğiniz ülkede yatılı öğrenci olmanın nasıl bir deneyim olduğunu gözlemleyebilirsiniz.