360edu

Cornell Üniversitesi’nde burs imkanları

Cornell Üniversitesi’nin yabancı öğrenciler için belirlediği ücretler ve burs olanakları, diğer Ivy League üniversitelerindekilerin büyük bir çoğunluğuna benziyor.

Öncelikle üniversitenin hem özel hem de devlete bağlı fakültelerinin olmasından kaynaklanabilecek kafa karışlıklarını giderelim. İster bağımsız, ister SUNY sistemine bağlı olan fakülteler olsun, Cornell Üniveristesi’ne New York eyaletinin dışından kayıt yaptıran öğrenciler için lisans programı ücretleri aynı. 2020-21 akademik yılı için üniversitenin bir öğrenci için öngördüğü yaklaşık toplam yıllık ücret -eğitim, yatakhane, yemek, kitaplar, ve benzeri ihtiyaçlar dahil olmak üzere- 78.000 Amerikan doları.

Cornell, tıpkı diğer Ivy League üniversiteleri gibi spora dayalı ya da akademik başarı üzerinden “burs” vermiyor. Ancak eğitim ücretini karşılamayacağını düşünen ve bunu belgelerle kanıtlayabilen herkese “financial aid”, yani maddi yardım sunuyor. Cornell de bir öğrenciye tam olarak ne kadar yardımda bulunacağının hesaplamasını tıpkı Brown Üniversitesi gibi yapıyor. (Detaylar için ‘Brown Üniversitesi’nde burs imkanları’ başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.)

Bu doğrultuda, Common Application veya Universal College Application üzerinden başvuru yapan yabancı öğrencilerin CSS Profile adı verilen formu doldurması gerekiyor. Amerikan vatandaşı olan ve devletten maddi yardım alabilecek olan öğrenciler, her zamanki gibi FAFSA doldurmalılar. Cornel Üniversitesi, öğrencilere maddi açıdan yardımcı olabilmek için kredi ve taksit imkanları da sunuyor.

360 Counseling olarak Cornell Üniversitesi’ne yapacağınız maddi yardım başvurusunu doğru bir şekilde yapmanıza yardımcı olabiliriz. Dilerseniz, konuyla ilgili doğrudan ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Post Info :
Paylaş :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir